Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Godziesze Wielkie

Informacja !

Utworzono dnia 11.05.2020

W porozumieniu z Organizatorem, od 11 maja 2020 r. Biblioteka Publiczna Gminy Godziesze Wielkie wznawia wypożyczenia dla czytelników. Na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju i rekomendacji Biblioteki Narodowej opracowane zostały nowe Zasady Obsługi Czytelników i Użytkowników Biblioteki Publicznej Gminy Godziesze Wielkie. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 

Zasady Obsługi Czytelników i Użytkowników

Biblioteki Publicznej Gminy Godziesze Wielkie w czasie stanu epidemii w Polsce

 

 1. Biblioteka Publiczna Gminy Godziesze Wielkie oraz filia w Woli Droszewskiej wznawia od 11maja 2020 r.  pracę wypożyczalni i będzie otwarta dla Czytelników i Użytkowników w dotychczasowych godzinach.
 2. W Bibliotece Publicznej Gminy Godziesze Wielkie obowiązuje dotychczasowy Regulamin  Korzystania z Usług z wyjątkiem zmian w  rozdziale Wypożyczanie zbiorów.
 3. Do odwołania zostaje zawieszona możliwość korzystania z czytelni i komputerów dla czytelników.
 4. Osoby, które mają wyraźne objawy przeziębienia tj.: katar, kaszel, stan podgorączkowy proszone są o odłożenie wizyty w bibliotece do czasu ustania objawów chorobowych.
 5. W celu usprawnienia pracy bibliotecznej rekomendujemy zgłaszanie swoich życzeń i pytań dotyczących potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych drogą telefoniczną pod nr 62 76 11 633 i mailową: biblioteka.godziesze@interia.pl
 6. Wcześniejsze zamówienie książek usprawni pracę bibliotekarzy i pozwoli przygotować odpowiedni zestaw według zgłoszonego zapotrzebowania konkretnego czytelnika.
 7. W trosce o zdrowie odwiedzających i personelu, w bibliotece może przebywać (poza personelem) tylko 1 osoba. Wyjątek stanowi rodzic z dzieckiem do lat 13. Pozostałe osoby powinny czekać w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie.
 8. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę proszeni są o zdezynfekowanie dłoni zaraz po wejściu do biblioteki.
 9. Czytelnicy, którzy przyjdą oddać wypożyczone książki zostaną poproszeni o odłożenie ich w wyznaczone miejsce.
 10. Odwiedzający bibliotekę  zostaną poproszeni o pozostanie w obrębie strefy wyznaczonej w bibliotece, bez możliwości jej przekroczenia.
 11. Do czasu zmiany sytuacji epidemicznej i kolejnych zaleceń związanych z powrotem do normalnego funkcjonowania instytucji, zostaje ograniczony wolny dostęp do półek. Książki będą podawane przez personel biblioteki, dlatego rekomenduje się wcześniejszą rezerwację.
 12. Książki, które wrócą od czytelników, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Biblioteki Narodowej zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie.
 13. Powyższe rozwiązania mogą powodować  wydłużenie się czasu obsługi Czytelnika i Użytkownika biblioteki, dlatego przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o okazanie zrozumienia i cierpliwości.
 14. Czytelnicy i Użytkownicy, mający zastrzeżenia do powyższych zasad mogą zgłaszać swe uwagi kierownikowi biblioteki.

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 25

W tym miesiącu: 5

W poprzednim miesiącu: 110

Wszystkich: 3561