W dniu 12 maja z okazji Dnia Rzeźbiarstwa i Rękodzieła odbyły się wyjątkowe warsztaty rzeźbiarskie, w których udział wzięły dzieci z grup Motylki i Skrzaty z Przedszkola Publicznego im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich. Zajęcia poprowadził lokalny artysta - pan Mariusz Pawlak, który z pasją wprowadził dzieci w świat rzeźby i twórczości rękodzielniczej.
Podczas warsztatów przedszkolaki miały okazję poznać podstawowe techniki rzeźbiarskie oraz samodzielnie wykonać swoje pierwsze płaskorzeźby z plasteliny. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tą formą sztuki - pełne radości, kreatywności i możliwości wyrażania siebie. Część prac będzie można oglądać na wystawie w naszej bibliotece.
Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi za zaangażowanie, inspirującą atmosferę i wspaniałą lekcję sztuki. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.








